10 Yaşındakiler İçin En İyi Ücretsiz PC Oyunları

10 yaşındakiler için en iyi ücretsiz PC oyunlarını bulmak oldukça zor bir iştir. Gençlere yönelik oyunlar genellikle ” ciddi” bilgisayar oyunları olarak kabul edilmez ve bu nedenle mevcut oyunların çeşitliliği büyük olsa da o kadar çeşitli değildir. Bu kuralın dikkate değer bazı istisnaları vardır. Bazı oyunlar, özellikle daha büyük olanlar, özellikle çocuklar düşünülerek tasarlanmıştır.

Macera oyunları

En belirgin başlık Macera olacaktır. Bilgisayar oynama veya klavye kullanma konusunda herhangi bir deneyiminiz varsa, muhtemelen daha önce Adventure’ı kullanmışsınızdır. İlk metin tabanlı macera oyunlarından biriydi ve hala en iyilerinden biri. İlk versiyon sadece Amiga’da mevcuttu. Artık, çok sevilen Windows platformu da dahil olmak üzere çok çeşitli bilgisayarlarda keyfini çıkarabilirsiniz.

Zelda Efsanesi

Bir başka harika macera oyunu Legend of Zelda: A Link to the Past. Bu oyun teknik olarak Zelda serisinin bir parçası olmasa da başlı başına harika bir oyun. Link temelde seviyeden seviyeye seyahat eder, savaşır ve temizlenmesi gereken altı bakire ve patronu arar.

Persia Prensi

Bir başka eski ama yine de sadık oyun Prince of Persia. Bu oyun, bir fare ve klavye arayüzü kullanan ilk oyunlardan biridir ve oda tabanlı bulmacaları kullanan en eski macera oyunlarından biridir. Yine, bu oyun bir dizi web sitesi aracılığıyla çevrimiçi olarak ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak tam sürüm normalde 20 $ civarındadır. Bunlar bilgisayarda ücretsiz oynanabilecek daha klasik oyunlardan bazıları olsa da, elinizin altında olması çok daha kolay olan başka oyunlar da var.

İmparatorluk çağı

Örneğin Age of Empire’ın ilk versiyonunu oynaması aslında oldukça zevkli. Hangi ırk (İnsan veya Robot) olmak istediğinizi seçmek kadar basit bir şekilde başlar ve ardından anne babanıza kimin ihanet ettiğini bulmak için bir maceraya atılırsınız. Ancak, çok geçmeden bilmeniz gereken tarihin aslında iyi hazırlanmış, virajlarla dolu bir anlatı olduğunu öğreniyorsunuz. Göz atmaya değer bir başka oyun da Age of Conan. Sizi evrendeki en güçlü varlıkların kontrolüne sokar ve size onlarla savaşma ve dünyayı fethetme fırsatı verir.

Birkaç Oyun

Bunlar, kontrol edilecek birkaç oyundur, ancak ücretsiz indirmeler sunan çeşitli web sitelerinde bulunan daha birçok oyun vardır. Bunların en iyi yanı, çoğunun tamamen ücretsiz olmasıdır. Oynamaya başlamak için bir kuruş ödemeniz gerekmez ve emrinizde olan eğlenceli çevrimiçi oyunları oynamaya ve keyfini çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Leave a Comment