2021’de İçinizdeki Gerçek Oyuncuyu Ortaya Çıkaracak En İyi 9 Oyun Bilgisayarı

Oyun söz konusu olduğunda, onu dünyanın en önemli bileşenlerinden biri olarak tanımlayabiliriz. Oyun bu dünyaya bir devrim getirdi ve bu devrim kesinlikle olumlu. Oyun şu anda sadece bir zevk veya eğlence yöntemiyle sınırlı değil. Birçok insan için geçim kaynağı, geçim kaynağıdır.

Yani oyundan bahsettiğimizde, oyunların çeşitli türleri olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu tiplere tekrar tekrar girmeyelim. Ancak oyunun da birçok platformu var! Oyunlar, icatlarının ilk yıllarında çoğunlukla konsollarda veya anahtarlarda oynanırdı.

Ancak zaman geçtikçe oyun platformları gelişti. Artık oyunlar Filmler, PC, Nintendo, Xbox, Play Station vb. birçok platformda oynanıyor.

Ama en çok tercih edilen platformlarda görürsek, PC oyunları büyük bir isim. Bilgisayarlarda oyun oynamak çoğunlukla tercih edilir, çünkü akıllı telefonların aksine PC’ler oyunculara gerçekten iyi bir oyun zamanı sunmayı vaat eder. PC’lerde akıcı, kusursuz ve gecikmesiz oyun vardır.

Ve eğer biri oyun oynamak için iyi bir PC’ye bakmak için dışarı çıkarsa, pazar yüzlercesini sunacaktır. Ama en iyi oyun bilgisayarı hangisi? Dürüst olmak gerekirse, uygun bir oyun bilgisayarı tek bir pakette gelmez.

Oyuncular, bilgisayarı en iyi hale getirmek için bilgisayarın çeşitli parçalarını bir araya getirmelidir. Ancak güvenilebilecek bazı bilgisayarlar var. Ve oyuncuların yardımı için,

Şu Anda Piyasada Bulunan Birkaç Muhteşem Oyun Parçasının Listesi:

ASUS ROG Strix GA35 Oyun Masaüstü

Asus, oyun söz konusu olduğunda iyi bilinen bir markadır. İster akıllı telefon, ister PC veya dizüstü bilgisayar olsun, Asus müşterilerine gerçekten harika enstrümanlar sağladı. Ve ROG, yani Republic of Gamers serisi akıllı telefonlar ve PC, oyun dünyasında büyük bir devrimdi.

Asus ROG Strix GA35, oyun dünyasının en iyi canavarlarından biri olmayı vaat ediyor. 316,485 ₹ gibi yüksek bir fiyat aralığında PC, tercih edilebilecek harika bir oyun kurulumudur.

Oyunculara bu bilgisayardaki en iyi Grafik işlemcilerinden biri sağlandı ve bu, sırasıyla 1545 MHz ve 250W’lık bir güçlendirme ve TDP’ye sahip dikey olarak monte edilmiş 11 GB NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti’dir.

Ayrıca Sıvı soğutmalı AMD R9-3950X işlemciye ve 32 GB 3200 MHz DDR4 RAM’e sahiptir. Çalışırken değiştirilebilir SSD yuvası ve USB 3.2 Gen 1 Tip A ve C ön panel bağlantıları, oyuncuların depolama alanını kolayca genişletmesine olanak tanır.

Flow-Tech soğutma sistemi, gelişmiş oyun performansı için dahili soğutma sistemine yardımcı olur. Arka cam panellerden görülebilen parlayan RGB aydınlatma ile görünüm gerçekten harika. PC’de ROG Strix Flare ve Gladius II fare bulunur.


HP Omen Obelisk VR Hazır Oyun Masaüstü Bilgisayarı

Hewlett Packard, bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar söz konusu olduğunda büyük bir isim ve son zamanlarda şirket gerçekten harika oyun bilgisayarları üretti. Asus’un ROG’si gibi, HP’nin Omen serisi de en çok tercih edilen oyun kurulumlarından biridir ve çeşitli gerekçeleri vardır.

Omen Obelisk VR Ready, 136.801 ₹ makul bir fiyata harika bir oyun kurulumudur ve bir oyun bilgisayarında bulunabilecek en iyi özelliklerden bazılarına sahiptir. Bilgisayar, 12 yönlü işlem performansı için altı çekirdekli bir işlemci olan 8. Nesil Intel Core i7 8700 ile birlikte gelir.

Gelişmiş oyun için ekstra dinamik güç sağlayan Intel Turbo Boost teknolojisi eklenir. 8 GB GDDR6 ayrılmış video belleğinin desteklediği güçlü NVIDIA GeForce RTX 2080, oyunların kolayca oluşturulmasına yardımcı olur.

Grafik işlemcisi, oyunların grafik kalitesini artırmada harika bir iş çıkarıyor. RAM, yoğun çoklu görev ve oyun için 32 GB 2666 MHz DDR4 SDRAM’dir. Oyuncular ayrıca 2 TB 7200 RPM HDD + 1 TB PCIe NVMe Katı Hal Sürücüsünü kullanarak çok sayıda dosya kaydedebilir.

Dahil edilen diğer aksesuarlar Windows 10 Home, USB klavye, fare, fare altlığı ve her ikisi de 6 ft uzunluğunda bir YZAKK USB uzatma kablosu ve bir HDMI kablosudur.


HP OMEN X Oyun Masaüstü Bilgisayarı

HP, Omen serisine Omen X adıyla başka bir oyun bilgisayarı canavarı getiriyor. HP’nin gerekli tüm özellikleri 94,945 ₹ uygun fiyata içeren kompakt bir oyun kurulumudur.

Bilgisayar kurulumu, 2.90 GHz güce sahip Dört Çekirdekli bir işlemci olan, her zaman güvenilir 7. Nesil Intel(R) Core(TM) 7820HK işlemci tarafından desteklenen piyasadaki en iyilerden biridir.

Grafik segmenti, güçlü NVIDIA GeForce GTX 1080 GPU tarafından desteklenmektedir ve özel bir 8 GB GDDR5X sürücüsü tarafından çalıştırılmaktadır. Gezegendeki en güçlü GPU’lardan biri ile oyuncular artık VR ve 4K oyun dünyasını deneyimleyebilir.

Bellek sektörü, 16 GB DDR4-2400 RAM tarafından yönlendirilir ve depolama sürücüsü, çok fazla depolamadan sonra bile hala yeterli depolama alanına sahip olabilen devasa 1 TB PCle NVMe M.2 Katı Hal Sürücüsü içerir!

Eklenen aksesuarlar arasında Windows 10 Home, USB RGB aydınlatma Klavye, Fare, Mouse Pad ve HDMI ve USB uzatma kabloları bulunur.


Acer Aspire TC Oyun Masaüstü

Acer, PC pazarında çok eski bir isim ve müşterilerine gerçekten kaliteli kurulumlar sunuyordu. Aspire serisi, şimdiye kadar yapılmış en eski ve güvenilir oyun kurulumlarından biri olarak kabul ediliyor.

Aspire TC 885-UA92, 40,776 ₹ uygun fiyat aralığında harika bir bilgisayar kurulumu ve gerçekten harika özelliklere sahip. Kurulum, Intel tarafından desteklenen ve 4.1 GHz’e kadar dinamik güç sağlayabilen Turbo Boost 2.0 güçlendirme teknolojisine sahip 9. Nesil Intel Core i5-9400 2.90 GHz işlemci tarafından desteklenmektedir.

Grafik bölümü, gelişmiş oyun deneyimi sağlayan NVIDIA GeForce RTX 2080 (Ti) ve Intel UHD Graphics 630’u içerir. Kurulum, genişletilmiş depolama alanı sağlayan 8X DVD Yazıcı Çift Katmanlı Sürücü tarafından desteklenen 12 GB DDR4 2666 MHz RAM’e sahiptir.

GPU, oyunların, videoların ve resimlerin kolayca oluşturulmasıyla sorunsuz VR ve 4K oyunlarına olanak tanır. Ses sistemi, 5.1 Kanal Çevresel Ses Desteği tarafından desteklenmektedir.

Dahil edilen diğer aksesuarlar Windows 10 Home, USB Klavye, Fare ve Fare altlığı ve HDMI kablolarıdır.


Skytech Eski Oyun Masaüstü

Skytech, oyun PC’lerinde çok bilinen bir isim gibi görünmeyebilir, ancak kesinlikle piyasada bulunan en iyi oyun kurulumlarından bazılarını sağlar. Bu markanın özelliği, uygun fiyata bilgisayarlar üretmesi ve bu bilgisayarların HP ve Acer’ınkilerle rekabet edebilecek özelliklere sahip olmasıdır.

Skytech Legacy VR Ready Bilgisayar, 124.220 ₹ fiyat aralığında harika özelliklere ve teknik özelliklere sahip, türünün tek örneği bir oyun canavarıdır. Bilgisayar, kendi işlemcisi olan Ryzen 7 3700X 8-Core 16 Thread 3.6 GHz işlemci tarafından desteklenmektedir – bu işlemci, geliştirilmiş bir B450 anakart ile maksimum 4,4 GHz’lik bir destek sağlayabilir.

Grafik sektörü, 500 GB ayrılmış SSD tarafından desteklenen NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER 8 GB GDDR5X GPU tarafından yönetiliyor ve bu SSD’nin normal HDD işletim sisteminden 30 kat daha hızlı olduğu biliniyor.

16 GB DDR4 3000 MHz oyun RAM’ine ve ayrıca Isı Yayıcı Ekran Kartına sahiptir. Kurulum CPU’sunda ayrıca sistemi soğutmak için Hava Akışına yardımcı olan dahili RGB aydınlatmalı Halka Fanlar bulunur.


HP Pavilion Oyun Kurulumu Oyun Masaüstü Bilgisayarı

Birisi HP adını verdiğinde, ürünün performansıyla ilgili herhangi bir şüphesi olması gerektiğini düşünmüyorum. HP, uzun süredir sektördedir ve rekabetçi endüstride en üst düzeyden biri olduğunu gururla açıklayabilir.

HP Pavilion Oyun kurulumu, şu anda internette bulabileceğiniz en iyi orta sınıf oyun bilgisayarlarından biridir. Ve PC’ye gelince, maliyeti yaklaşık 70.471 costs.

Takılan işlemci, B570 anakartlı 9. Nesil Intel Core i5-9400F Plus. Grafiklere gelince, bulunabilecek en iyi grafik kartlarından birine sahip ve maksimum 6 GB grafik depolama kapasitif RAM ile birlikte NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti 6 GB GDDR6 olarak adlandırılıyor.

GPU’nun temel tıklama sayısı 2,90 GHz’dir ve 4,10 GHz’e kadar maksimum artış sağlayabilir. RAM, 2666 MHz yüksek bant genişliğine sahip bir 16 GB DIMM DDR4 RAM’dir ve depolama sektörü, özel bir 256 GB SSD tarafından desteklenmektedir.

5.1 Surround Ses Sistemi, yüksek kaliteli ses çıkışı sağlar. Dahil edilen aksesuarlar arasında kablolu bir USB klavye, kablolu bir optik fare, fare altlığı, Windows 10 Home, HDMI kabloları ve USB uzatma kabloları bulunur.


Acer Predator Orion 3000 Masaüstü Oyun Bilgisayarı

Acer’ın oyun bilgisayarı kurulumları serisi, oyun tarihindeki en büyük katılımlardan biridir ve bunlar çoğu zaman kendilerini kanıtlamıştır. Acer oyun kurulumlarını özel yapan şey, uygun fiyat aralığında mevcut en iyi teknik özelliklerdir.

Acer Predator Orion 3000, bir oyun profesyoneli olarak kabul edilebilir. Acer’ın Predator serisi, gerçekten harika özelliklere sahip olan Orion 3000’i 118,186 ₹ fiyat aralığında getiriyor.

Kuruluma eklenen işlemci, 4,1 GHz’e kadar dinamik bir maksimum destek sağlayabilen, şimdiye kadar güvenilen 9. Nesil Intel Core i5 9400F İşlemcidir. Grafik sektörü, 6 GB’lık bir video belleğine ( grafik RAM’i) sahip güçlü NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti Grafik kartı tarafından yönetilir.

Dahil edilen RAM, saf bir SDRAM olan ve 64 GB’a kadar genişletilebilen 12 GB DDR4 2666 MHz RAM’dir. Depolama sektörü, özel 8X DVD Yazıcı Çift Katmanlı Sürücü ve 512 GB PCle NVMe SSD tarafından yönetilir.

Yaratıcı Sesler BlasterX aynı zamanda güçlü bir Çevresel Ses sağlar! Diğer aksesuarlar arasında bir USB klavye ve optik fare ile birlikte bir fare altlığı, HDMI kabloları ve USB uzatma kabloları bulunur.


MSI Infinite X Plus Oyun Masaüstü

MSI, tüm oyuncular arasında iyi bilinen bir markadır ve marka, ürünlerinde sunduğu en yüksek kalite özellikleriyle tanınmaktadır. MSI, uzun süredir oyun sektörünün en çok tercih edilen firmaları arasında yer alıyor.

MSI Infinite X Plus, tüm kurulumda sağladığı özellikler göz önüne alındığında 236.373 ₹ fiyat aralığında harika bir oyun kurulumu. İşlem birimi, listede yer alan tüm kurulumların en yükseği olan, maksimum 5.0 GHz artırma kapasitesine sahip bir Octacore işlemci olan Intel Core i9 9900K işlemci tarafından desteklenmektedir.

Anakart Z390’dır. Grafik sektörü, toplam 12 GB video belleği (grafik RAM) ile iyi bilinen NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti 11G GDDR6 tarafından yönetilmektedir. Sistemde verilen RAM, maksimum 64 GB’a kadar genişletilebilen 32 GB DDR4 2666 MHz RAM’dir.

Depolama birimi, özel bir 512 GB M.2 PCle NVMe SSD tarafından desteklenmektedir. Bu, oyuncuların herhangi bir gecikme ve yavaşlama olmadan 4K ve VR oyunlarının keyfini özgürce çıkarabilmeleri için bir VR Ready kurulumudur. Nahimic Sounds System, kaliteli surround ses sağlar.

Dahil edilen diğer aksesuarlar bir USB klavye, fare altlığı olan bir optik USB fare, HDMI kabloları ve USB uzatma kablolarıdır. Harici olarak takıldığında oyun deneyimini geliştirmek için termal soğutmayı etkinleştiren Tescilli Termal Kit dahildir.


Acer Venus Oyun Masaüstü

Acer, oyuncular için 78.790 ₹ fiyat aralığında bazı güzel özelliklere sahip benzersiz bir Pembe renkte sınırlı sayıda bir oyun kurulumu sunuyor.

Kurulum, 3.4 GHz Turbo Boost kapasiteli 3.1 GHz Dört Çekirdekli işlemci olan kendi AMD Ryzen 3 1200 işlemci ile yüklenmiştir. Anakart bir AMD B450M Chipset anakarttır.

GPU birimi, 4 GB oyun belleğine sahip NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti 4 GB işlem birimi tarafından yönetilir. RAM, G.Skill 8 GB DDR4 2400 Oyun Belleği RAM’idir.

Depolama birimi, 1 TB 7200 RPM HDD birimi tarafından desteklenmektedir ve bu kurulumda özel bir SSD yoktur. CPU, sistemi kimse fark etmeden soğutan In-Win Polaris RGB 3×1200 mm sessiz fanlara sahiptir.

Düzenli olarak Kırmızı, Yeşil ve Mavi renklerde mevcuttur, ancak Pembe olan sınırlı sayıdadır! Dahil edilen diğer aksesuarlar bir USB klavye, fare altlığı olan optik bir USB fare, HDMI kabloları ve USB uzatma kabloları ve 64-bit Windows Home 10’dur.


Bunlar, şu anda piyasada bulunan en iyi PC oyun kurulumlarından bazılarıydı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *