Android için en iyi GameBoy emülatörleri

Android için en iyi GameBoy emülatörleri

Bugünlerde tek yapmanız gereken Android için bir GameBoy emülatörü indirmek ve tüm bu oyunların keyfini mobil cihazınızdan çıkarmak. En sevdiğiniz oyunlardan bazılarını tekrar oynamak isteyen bir GameBoy’un şanslı sahiplerinden biriyseniz veya sadece oyun oynamanın bir GameBoy’da nasıl olduğunu deneyimlemek istiyorsanız, bu makale tam size göre.

Nintendo’nun 8 bitlik el oyun konsolu GameBoy, 30 yıldan uzun bir süre önce Japonya’da piyasaya sürüldü. 1989’dan beri GameBoy ve GameBoy Color, dünya çapında yaklaşık 120 milyon adet sattı. Tüm bu Game Boy sahiplerine basit bir soru sorun. En sevdikleri oyun nedir? Birden fazla cevap alacaksınız.

Donkey Kong ve Pokemon’dan (1998) The Legend of Zelda, Tetris, Super Mario Land, Mega Man, Castelvania ve hatta Space Invaders’a kadar liste uzayıp gidiyor.

Android’de GameBoy emülatörlerini indirmek yasal mı?
Farklı cevaplar veren farklı kişilerle bir emülatör kullanmak yasal olup olmadığı bir süredir kafa karıştırıcıydı.
Belki Nintendo Switch’te RPG hayranısınızdır? Doğru yerdesiniz!
Emülatörün kendisi yasaldır. Yani evet, bir emülatörü sorunsuz bir şekilde indirebilirsiniz. Çevrimiçi olarak kullanılabilen birçok emülatör vardır ve bunları Android cihazınızda edinebilirsiniz (bunlara birazdan gireceğiz).

ROM nedir?

R.O.M, “Salt Okunur Bellek” anlamına gelir ve basitleştirmek için oyun verilerini ve yazılımı içerir. Bu terim tüm İnternet’te kullanılır ve orijinal bir oyundan kopyalanan oyun verilerini ifade eder. Bizim durumumuzda, orijinal bir Nintendo video oyunu.

ROM indirmek yasa dışı mı?

Orijinal oyunun sahibiyseniz, bir ROM’u indirmenin tamamen uygun olduğuna dair uzun zamandır bir inanç vardı. Ama bu doğru olmaktan çok uzak. Bir Nintendo ROM’u indirmek ve oynamak sadece yasa dışıdır. Nintendo’ya göre, öykünücülerin kullanımı, otantik oyunların değil, ROM’ların yasa dışı oynanmasını teşvik ediyor. Ve bu nedenle, satışları üzerinde olumsuz bir etkisi var.
İndirmek çok kolay olsa bile, bir ROM’un indirilmesine hiçbir şekilde izin verilmez. Sadece basit bir çevrimiçi arama ile ROM’ları alabileceğiniz bir sürü bağlantı alacaksınız. Ancak bu yine de onu tamam kılmaz veya en azından yasal kılmaz. O yüzden ROM’unuz varsa dağıtmayın, arkadaşlarınızla paylaşmayın, reklamını yapmayın ve sitenizde barındırmayın. Sadece kendine sakla ve Nintendo ile iyi olabilirsin.

Android için en iyi GameBoy Emülatörü hangisidir?

Mevcut bir dizi GameBoy emülatörü var. İçlerinden birini seçip kesinlikle diğerleri arasında en iyisi olduğunu söylemek zor. Ancak, size sunmak için (bize göre) en iyileri içeren bir liste hazırladık. Bazıları tamamen ücretsiz, bazıları ise ücretli. Neyse lafı fazla uzatmadan listemize geçelim.

Leave a Comment