Android için en iyi hayatta kalma oyunları

En İyi Hayatta Kalma Oyunları:

Android için en iyi hayatta kalma oyunlarını ararken , orada birçok seçenek bulacaksınız. Çoğu durumda, aksiyon mekaniklerini bulmaca çözme mekanikleriyle birleştiren hibrit deneyime veya oyun içinde hedeflere ulaşmak için macera öğelerini kullanan aksiyon/macera hibritine bakıyorsunuz .

Böyle bir çaba için havasındaysanız, Android için en iyi hayatta kalma oyunları için en iyi seçimleriniz burada. Bunların yalnızca temel oyunlar olduğunu ve bu nedenle diğer oyunların sunacağı her şeyi sunmayacaklarını unutmayın, ancak yalnızca eğlenceli bir deneyim arıyorsanız , bunlar heyecan verici bir şeye olan ihtiyacınızı gidermeye yeterli olacaktır. İşte seçtikleriniz!

Kaçış Vektörü:

Bu birinci şahıs nişancı, Android için hayatta kalma oyunları arasındadır. Gelen uzaylı dalgalarına karşı hayatta kalmanız gereken bir bilim kurgu dünyasında geçiyor. Bunu yapmak için, her seviyede savaşırken çeşitli silahlar ve aletler kullanmanız gerekecek. Ayrıca , hedefinizin son dinlenme yerine doğru ilerlerken bir dizi bulmaca ve meydan okuma ile engelleri aşmanız gerekecek .

Ölü ada:

Getting all of the gore and horror you can handle in one game is quite impressive for an android release. You’ll take on the role of a member of the deceased crew of a research vessel who has survived the long journey back to Earth. There are a number of thrilling features to this first person shooter such as crafting, scavenging for items, weapon upgrading, and even massive boss battles. The best survival games for android come down to Dead Island and Rising. The visuals, sound, and overall experience just make it worth your time to download.

Temple of Elemental Evil:

Another fantastic survival game for Android comes from the folks over at Video Game: The Banner Saga. Temple of Elemental Evil taps into your childhood as you have to save the world by stopping an impending Ice Queen’s reign of terror.

You’ll have a chance to do things like going toe to toe with evil counterparts and even taking on a few nasty creatures along the way as you make your way through each level. The graphics are fairly basic and the in-app purchases are minimal but this is still a highly enjoyable flash game. The best survival games for android come down to Temple of Elemental Evil and Costume Quest.

The Banner Saga:

A science fiction adventure that puts you in control of your own adventure as you traverse strange worlds and take on the mantle of a king. As your powers slowly improve you’ll find yourself gaining access to more abilities that allow you to traverse the landscape more easily, find new allies, and battle larger foes.

Along the way you’ll encounter a wide array of characters who can help you as you work to complete quests and complete levels and these characters are often purchasable too, making this an excellent option for those who like in-app purchases. The Banner Saga is one of the best and most popular survival games for Android right now and it has been receiving great reviews from users everywhere.

Monster Games:

The thing about monster games is that they are very unique and offer a fresh angle on what we think of as classic gaming. This category covers a broad spectrum from the very cute and adorable furry monsters that we all fall in love with, to more aggressive and dangerous ones. Take the story of Chucky from the Friday the 13th series and you have a perfect example of this type of game.

Bu benzersiz karakterler , çevreleriyle sorunsuz bir şekilde uyum sağladıklarından çok korkutucu ve tüm oyun boyunca dikkatli olmanız gerekecek. En iyi 15 android popüler hayatta kalma oyunu kesinlikle bir yumruk atıyor ve daha fazlası için geri gelmenizi sağlayacak. Yararlı geri bildirim almanızı sağlayan bir oyuncu geri bildirim sistemi ile bu oyunun yapımcıları, yarattıkları hakkında ne düşündüğünüzü duymakla açıkça ilgileniyorlar.

Leave a Comment