Discord Alternatifleri: 2021’de En İyi 15 Takım İletişim Aracı

Hiç tüm e-postalara verilen sonsuz yanıtlar zincirinde kayboldunuz mu? Yoksa bir gün arka arkaya toplantılarla o kadar mı dolusunuz ki hiçbir işi tamamlayamıyorsunuz? Yalnız değilsin.

Her gün gelen kutusunda arama yaparak ve kısa bir mesaj olabilecek gereksiz toplantılarla zaman kaybetmek için kaç saat harcıyoruz? Çevrimiçi iletişim araçları, tüm e-postaları veya toplantıları ortadan kaldırmasa da, başkalarıyla daha verimli çalışmanıza yardımcı olabilir.

Örneğin, toplu mesajlaşma ve sohbet araçları, mesajları hızlı bir şekilde göndermenize olanak tanırken, proje yönetimi araçları, işverenlerin projeleri izlemesine ve toplantı yapmak zorunda kalmadan görevleri hızla önceliklendirmesine yardımcı olabilir.

Küçük işletmelerin operasyonlarını çevrimiçi ortama taşıması ve yüz yüze iletişimden kurtulması gerektiğinden, ekip mesajlaşması daha da önemli hale geliyor. Dağıtılmış ekipler çağında, anlık mesajlaşma bir nimettir.

Bu gerçekleri göz önünde bulundurarak, daha hızlı iletişim kurmamıza, daha iyi işbirliği yapmamıza ve nihayetinde daha fazla işi daha kısa sürede tamamlamamıza yardımcı olmak için tasarlanmış bu kadar çok uygulamanın neden olduğunu anlayabilirsiniz.

Her büyüklükteki ekip, her yerde çalışmak için girişimci yöntemleri kullanır. Aksine, ihtiyaçlarınız için en iyi iletişim aracını seçerken iletişimde kalmak hiç bu kadar önemli veya kafa karıştırıcı olmamıştı.

Pazar, ekip mesajlaşma ve video konferans seçenekleriyle doludur ve belirli iş ortamınız için hangi yazılımın en iyi olduğunu bilmek zor olabilir. Örneğin, Discord: oyun topluluğu nedeniyle popüler bir platform.

Anlaşmazlıktan daha iyi bir şey var mı?

Konuşmalar, konulara göre sesli, yazılı ve hatta görüntülü sohbet seçenekleriyle kanallar halinde düzenlenir. Oyuncuların bir şeyler yaptığı ortaya çıktı ve şimdi şirketler ekipleri için bu tür araçlar arıyor.

Ancak her küçük işletme farklıdır ve hiçbir ekip iletişim uygulaması herkesin mükemmel uyumu değildir. Discord işiniz için doğru seçim olmayabilir; Sonuçta, profesyonel kullanım için değil, oyun oynamak için üretildi.

Oyuncu olmayan ekip üyeleri için arayüz, ihtiyacınız olduğu kadar sezgisel olmayabilir ve seçtiğiniz fiyat seviyesine bağlı olarak dosya paylaşımı çok sınırlıdır. Ayrıca, diğer platformların müşterilere ve diğer harici konuklara aramalarda ve mesaj dizilerinde daha profesyonel bir görünüm sağladığını görebilirsiniz.

Peki, küçük işletmeniz için hangi ekip mesajlaşma yazılımının doğru olduğunu nasıl bileceksiniz? İşte göz atabileceğiniz Discord alternatiflerinin bir listesi.

İşte 15 anlaşmazlık alternatifinin listesi.

TeamSpeak

teamspeak: Discord Alternatifi

TeamSpeak, çevrimiçi oyunlar için tercih edilen VoIP iletişim sistemidir. Discord’a en iyi alternatiflerden biri olarak, işletim sistemi aracılığıyla ekip üyeleriyle iletişim kurmak için piyasadaki benzersiz güvenlik seviyeleri, gecikmesiz performans ve güvenilirlik ile kristal netliğinde ses kullanırlar.

Bazı Özellikler şunları içerir: 

 • Özel sohbet penceresindeki eğitim oturumları: Aynı anda herkesle ortak bir mesaj paylaşmak için birden fazla ekip üyesi ve grup seçin.
 • Daha Sonra Yanıtla: Bu sohbet mesajını daha sonra yanıt olarak işaretleyebilir ve daha sonra yanıtlayabilirsiniz.
 • İşaretlenmiş gönderileri, ardından genel ve gelişmiş aramaları ve gerekirse bir anlık geri bildirim sohbet penceresini filtrelemek için yorum filtresini kullanın.
 • filtresini kullanın.

Telegram

telgraf

Telegram, WhatsApp’a rakip olarak kabul edilebilir, ancak temelde en popüler mesajlaşma hizmeti çok daha ileri gitti. Kısacası Telegram, Discord ile WhatsApp’tan daha rekabetçi.

Birçok özellik, anında sohbet, barındırılan topluluk desteği (özel ve genel), genel kanallar, sınırsız özelleştirme ve daha fazlasıyla Telegram artık aramaları destekliyor.

Video, bu grup için en iyi bölüm. sohbet. Tıpkı Discord gibi, büyük grupları yönetmek, komut dosyalarını birleştirmek ve otomatik keşif oluşturmak için botlar oluşturabilirsiniz.

Ancak Telegram, özel mesajlar için uçtan uca şifreleme seçeneklerini en aza indirmesi bakımından Discord’dan farklıdır. Fark yönetilebilir. Yani Discord gibi güvenli bir program arıyorsanız Telegram tam size göre.

En iyi yanı, hizmetin tamamen ücretsiz olmasıdır, böylece Discord ve Telegram arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilirsiniz.

Bazı Özellikler şunları içerir: 

 • E2E seçeneği desteği
 • Tam özellikli
 • Genel ve özel kanal oluşturma
 • Robot kanal yönetimi
 • 2 GB’a kadar kullanım sınırı
 • Desteklenen işletim sistemleri: Windows, macOS, Linux, Android, iOS, web

Element

eleman: Uyuşmazlık Alternatifi

Element, büyük sohbet odaları için anında mesajlaşma, sesli ve görüntülü aramalar, sayfa paylaşımı ve 1: 1 saniye dosya paylaşımı sağlayan bir Matrix İşbirliği ve Mesajlaşma (E2EE) uygulamasıdır.

Merkezi olmayan tasarım, dijital yönetişim, şirket içi veya bulut hizmeti sağlayıcıları aracılığıyla sağlanır. Element Matrix Services (EMS), yarı zamanlı işletmeler için en popüler SaaS’dir.

EMS, organizasyonun seviyesine bağlı olarak daha hızlı performans ve ek performans sağlar. Bu uygulama matris tabanlıdır ve mevcut silo uygulamaları arasında birlikte çalışabilirlik sağlar.

Farklı kuruluşlar arasındaki iletişimi kolaylaştırmak için Slack, Microsoft Teams, Telegram ve Discord gibi özel duvar bahçesi sistemlerine bağlanın. Uçtan uca şifreleme, kullanıcı etkileşimlerini ve dosyalarını korumaya yönelik standarttır.

Cihaz, kullanıcıları kötü niyetli veya gizli dinlemelerden korumak için QR kodları veya emoji karşılaştırmaları kullanır. Bu bileşen, Small Matrix.org standardını temel alır ve yakında Slack ve IRC gibi diğer sistemlere bir ağ geçidi sağlayacaktır.

Bazı Özellikler şunları içerir: 

 • KÖPRÜ: Diğer ağlardaki Element ve matrix bahçeleri ile sınırlı değilsiniz ve diğer ağlardan Matrix’e kullanıcı aktarmanıza gerek yok.
 • Basit: Element’in kullanıcı arayüzü, acemi kullanıcıların bile kullanabileceği çok basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.
 • VOIP ve görüntülü sohbet
 • şifrelemeyi destekler: Öğe, tamamen şifrelenmiş metin, ses ve video kullanmanıza olanak tanır.
 • Widget desteği: Yeniden programlama yapmadan YouTube filmlerini birlikte izleyin ve tartışın, Google Dokümanlar içeriğini paylaşın ve sohbet edin.
 • Element, güvenli, merkezi olmayan bağlantılar için açık bir ağdır.
 • destek kodu etiketleri sohbette etiketlenebilir.

nTask

n görevi: Uyuşmazlık Alternatifi

Listedeki bir sonraki araç nTask’tır. nTask, çoklu iletişim ve sohbet özelliklerine sahip bir proje yönetim aracıdır. Dikkate alınması gereken en iyi Discord Alternatiflerinden biridir.

nTask bir proje yönetimi aracıdır, bu nedenle bu uygulamaya yatırım yapmak yalnızca iletişim ve işbirliği görevleri için yazılım sağlamakla kalmaz, aynı zamanda görev yönetimi ve zaman yönetimine de fayda sağlar. Ancak, bu makalenin kapsamı göz önüne alındığında, nTask’ın çağırma işlevine odaklanacağız. Proje yönetimi için en uygun Discord Alternatiflerinden biridir.

Bazı Özellikler şunları içerir: 

 • Etkinlik geri bildirimi, ekip iletişimini kolaylaştırmaya yardımcı olur ve iş etkinlikleri hakkında zamanında geri bildirim sağlar.
 • Dosya ve ek gönderme özelliği, önemli konularda iletişim kurmanıza ve doğru yolda olduğunuzdan emin olmanıza olanak tanır.
 • Daha iyi iletişim için toplantılar oluşturma ve bunları belirli görevlere bağlama yeteneği.
 • Toplantı modülü, toplantılarınızı planlamanıza olanak tanır.
 • Tartışılan ayrıntıları kaçırmamak için toplantı sırasında tartışılan önemli noktaları kaydedin.
 • nTask oturumlarını izleme ve ekleme

Glip

glip: Uyuşmazlık Alternatifi

Glip, tek bir uygulamada grup sohbeti, dosya paylaşımı ve görev yönetimi sağlayan birleşik bir iletişim platformudur. Ayrıca Glip Pro tamamen ücretsizdir. Sınırsız özel ve grup mesajına ek olarak, Glip Pro, dosyaları paylaşma ve görevleri yönetme yeteneği sağlar.

Bazı Özellikler şunları içerir: 

 • Uygulama, herhangi bir değişiklik yapmadan kimin ne yaptığını takip etmeyi kolaylaştıran bir etkinlik günlüğü içerir.
 • Ayrıca uygulama içinde paylaşabilir ve işbirliği yapabilirsiniz, böylece pencereler veya e-posta dosyaları arasında geçiş yapmanız gerekmez.
 • Paydaşlarla daha iyi işbirliği için oluşturduğunuz gruplara yabancı konukları da davet edebilirsiniz.
 • Farklı ekipler için etkinlikler planlamanıza ve görsel etkinlikler oluşturmanıza olanak tanıyan bir ekip takvimi de mevcuttur.
 • RingCentral Glip, tamamen güçlü mesajlaşma ve ekip çalışması özellikleri, ücretsiz HD video konferans ve ücretli bireysel ekip seviyeleri (ücretsiz uygulamada 100’e kadar katılımcı!) içerir.
 • Görüntülü aramalar için canlı metin sohbeti de mevcuttur, böylece kesintisiz soru sorabilirsiniz.
 • Pro+ (ücretli bir sütun) ile Glip, Outlook ve Google Takvim ile sorunsuz bir şekilde entegre olur.
 • Elbette, Glip Pro tamamen ücretsizdir ve masaüstünüzde veya mobil cihazınızda çalıştırması kolaydır.
 • Ancak, oturum açma (SSO), API, analitik gibi gelişmiş özellikler arıyorsanız, Glip Pro+’ya yükseltebilirsiniz.

Slack

Gevşek: Anlaşmazlık Alternatifi

 

Profesyonel Discord alternatiflerinden birini arıyorsanız, Slack’e göz atın. Bu bir grup mesajlaşma platformudur, Discord Alternatiflerinden biridir. Hizmet, Discord ile aynı temiz ve basit kullanıcı arayüzüne sahiptir, ancak kurulum daha profesyoneldir ve oyuncular için özel bir şey bulamazsınız.

İşiniz daha verimli olacak, ancak sözlü olarak iletişim kurmak istiyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç seçenek daha var. Discord’un aksine Slack, işletmeler tarafından kullanılan 800’den fazla üçüncü taraf uygulamasını entegre eder, böylece uygulamayı açmadan kullandığınız yazılım hakkında bildirimler alabilirsiniz.

Slack’te dosya paylaşmak da kolay ve kullanışlı. Maksimum sınır 1 GB’dir, ancak Discord işletim sistemleri arasında yalnızca 8 MB’a kadar dosya paylaşabilir. Bu bir iş planlama uygulamasıdır, arkadaşlarınızla takılmak için kullandığınız bir şey değildir.

Bazı Özellikler şunları içerir: 

 • İş kullanıcıları için en iyi seçim
 • Gelişmiş kullanıcı arayüzü
 • Üçüncü taraf uygulamalarla entegrasyon
 • Sohbet, ses ve video yükleme sınırı
 • Desteklenen işletim sistemleri: Windows, macOS, Linux, Android, iOS

Troop Messenger

Birlik Messenger: Anlaşmazlık Alternatifi

Troop Messenger, küçük ve orta ölçekli ekipler için basit bir iletişim ve işbirliği aracıdır. Troop Messenger, aranabilir mesajların geçmişini sınırlamasa da Slack’e çok benzer.

Ekip üyeleri mesajları gerçek zamanlı olarak hızlı bir şekilde gönderip yanıtlayabildikleri için daha da kullanışlıdır. Geleneksel bilgi alışverişi araçlarından farklı olarak, anlık mesajlaşma zamandan tasarruf sağlar, üretkenliği artırır ve karar verme kalitesini artırır.

Ayrıca, tüm mesajlar ileride başvurmak üzere belgelenmiştir. Bu, tüm ekip üyelerinizi sanal bir toplantıda tek bir yerde bir araya getirmeyi kolaylaştırır.

Bazı Özellikler şunları içerir: 

 • Tükenmişlik – Özel bir sohbet penceresinde takım arkadaşlarınızla gizlice sohbet edin.
 • Aynı zamanda herkese mesaj gönderebilirsiniz.
 • Daha Sonra Cevapla: Daha sonra cevaplamak istiyorsanız, bu mesajı Daha Sonra Cevapla olarak işaretleyin.
 • Daha sonra, genel ve gelişmiş aramayı kullanarak bildirilen gönderileri filtrelemek için yorum filtresini kullanabilir ve gerektiğinde yanıt vermekten memnuniyet duyabilirsiniz.
 • Mesajları daha geniş bir kitleye yayınlayabilirsiniz.

Mumble

mırıltı

Mumble, ilk, şu anda en başarılı ve yaygın olarak kullanılan ücretsiz açık kaynaklı VoIP uygulamasıdır. Oyun kalitesinde, düşük gecikmeli ses sağlayarak yüksek kaliteli ses sunan ilk VoIP yazılımıydı.

Bazı Özellikler şunları içerir: 

 • Oyun içi yer paylaşımı, sizin ve insanların oyun içinde konuştuğunuz anlamına gelir. Sizinle oynayan kişileri, oyun içinde hangi yöne baktıklarını ve ne kadar yakın olduklarını (ayarlanabilir) duyabilirsiniz.
 • Sunucu yönetimi, bir web arayüzü (örneğin) kullanılarak ICE protokolü kullanılarak ek komut dosyaları geçirilerek kolaylaştırılabilir.
 • Bir komut dosyası arabirimini bağlamsal sesle birleştirmek, kullanıcıların resmi iPhone istemcisine ek olarak grup kanallarına ve diğer uygun otomasyona geçmelerine olanak tanır.
 • Android için resmi bir istemci yok, ancak topluluk ücretsiz bir istemci yayınladı ve Mumble, küçük bir çekirdek ekip ve genel topluluk tarafından sürdürülür ve geliştirilir.

Chanty

chanty: Uyuşmazlık Alternatifi

Chanty bir aktivite yönetimi ve grup tartışma programıdır. Ekip üyeleriyle sohbet edin, sesli mesaj alışverişi yapın ve sesli ve görüntülü aramalar yapın. Görev yönetimi mesajlarını görevlere dönüştürün ve bunları tek bir yerde ekip üyelerine atayın.

Chanty’yi Trello, Asana, Zapier, Google Drive, Dropbox, Onedrive, Github, Gitlab, Bitbucket, Mailchimp ve Giphy gibi üçüncü taraf uygulamalarla entegre ederek üretkenliği artırabilirsiniz.

Bazı Özellikler şunları içerir: 

 • Sınırsız Etkinliği Yönet
 • Mesajları görevlere dönüştürün
 • Kanban Duvarı
 • Görüntülü arama
 • Takım Kitap Merkezi
 • Ekip Sesli Mesaj Görüntüleyici Ekran Paylaşımı
 • Sabitlenmiş Mesajlar ve Konuşma Etiketleri

Microsoft Teams

Microsoft Teams: Anlaşmazlığa Alternatif

Microsoft Teams, kullanımı en kolay Discord alternatiflerinden bir diğeridir. Sohbet etmek, buluşmak, dosya paylaşmak ve iş uygulamalarıyla etkileşim kurmak için her şeyi tek bir ortak yerde tutmak için harika bir yerdir.

Bazı Özellikler şunları içerir:

 • Grup sohbeti ile ekibinizi güncel tutun
 • İş ilerlemesini, güvenliği, denetimi ve tam uyumluluğu izlemek için Office 365 ve web konferansı ile işbirliği yapın.

Overtone

Overtone: Anlaşmazlığa Alternatif

Overtone, rakibi ile karşılaştırılabilir ve benzer, kullanımı kolay Discord alternatiflerinden biridir. Fortnite, PUBG ve League of Legends gibi popüler oyunlarda kullanılan en iyi entegre sesli sohbet hizmetlerinden biri olan Vivox tarafından desteklenen Overtone, canlı teknolojisini dünyanın dört bir yanındaki oyunculara ulaştırmayı hedefliyor.

Çok fazla sistem kaynağı tüketmeden yapılandırması kolay, basit ve hafif bir programdır.

Bazı Özellikler şunları içerir: 

 • Discord gibi Overtone da ücretsizdir ve sesli ve yazılı sohbet, metin mesajı desteği, sesli sohbet ve grup sohbeti için ihtiyaç duyduğunuz özelliklerin çoğunu içerir.
 • Ek olarak Overtone, benzer düşünen insanlarla bağlantı kurabileceğiniz ve aynı oyunu oynayan takımları bulabileceğiniz birçok sosyal özelliğe sahiptir .
 • Discord gibi Overtone’u web tarayıcınızda oynayabilirsiniz, böylece iletişim ihtiyaçlarınız için başka bir istemci yüklemenize gerek kalmaz.
 • Yayıncılar uygulamayla iyi bir şekilde bütünleşir
 • Uygulama ücretsizdir
 • Desteklenen işletim sistemleri: Windows ve Web.

Sonuç

Son olarak, şimdi deneyebileceğiniz en iyi Discord alternatiflerinin bir listesine sahibiz. Gördüğünüz gibi, oyun veya profesyonel ayarlar için kullanılabilecek benzersiz özelliklere sahip birçok benzer uygulama var, ancak bu uygulamalardan bazıları Discord gibi oyuncular için daha uygundur ve diğerleri, Office iş akışlarını destekleyen harika yönetim özelliklerine ve üretkenlik özelliklerine sahiptir.

Bu bizim en önemli noktamız, karar verirken müşterilerinizi göz önünde bulundurun. Mümkün olduğunca az adımda profesyonel ve güvenilir bir deneyim sağlayan ürünleri seçin. Ürün incelemelerini okumak, bu cihazların gerçek dünyada nasıl çalıştığını anlamanın harika bir yoludur.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *