Najlepsze gry zręcznościowe na PC

PC’deki en ilginç atari oyunları.

İş yerinde aniden sıkıldınız mı? 5-10 dakika kısa bir mola vermek ister misiniz? Ya da ödevler arasında, faydalı bir şeye harcayamayacağınız, ama onu tamamen amaçsızca yakmak da istemediğiniz bir aralık oldu mu? Ya da çocuğunuzla basit ve eğlenceli bir oyun oynamaya mı karar verdiniz?

Tüm bu durumlarda, bu materyalde sunulan atari oyunları yardımcı olacaktır. Listede hem klasik oyunlar hem de nispeten yeni projeler yer alıyor. Ayrıca çok farklı tarzlara ve zorluk seviyelerine sahip oyunları dahil etmeye çalıştık: oldukça sıradan “ofis zamanı katillerinden” sert platform oyunlarına ve karmaşık bulmacalara kadar.

PAC-MAN

Namco’nun 80’li yıllarda slot makineleri ile hit olan, ancak günümüzde çekiciliğini kaybetmeyen kült arcade oyunu. Ana karakter – Pac-Man, bir sonraki seviyeye geçmek için labirentteki tüm noktaları (Pac-Dots) yemelidir. Aynı zamanda, bir can alan hayaletlerle (Pinky, Blinky, Inky, Clyde) karşılaşmaktan kaçınması gerekir.

UZAYLI UZAY 2

Galaksideki tüm akıllı yaşamı yok etmeye karar vermiş devasa uzaylı fatihler ordusuyla savaşacağınız dinamik bir arcade oyunu. Birçok seviyeden geçerek uzaylılara ateş yağdıracağınız çevik ve güçlü bir yıldız gemisi emrinizde. Oyun, gemiyi geçiş tarzınıza göre geliştirmenize izin veren bir pompalama sistemi içerir ve beş düzine seviye size birkaç heyecan verici akşam sağlayacaktır.

AUDIOSURF SERİSİ

Parlak neon renkler ve neşeli kompozisyonlarla gözlerinizi ve kulaklarınızı memnun edecek bir dizi eğlenceli ritim oyunu. Bu arada Audiosurf’te müzik sadece bir atmosfer yaratmakla kalmaz, aynı zamanda oyunun bir parçasıdır: yerel sıra dışı parçaların geçişi sırasında oyuncunun doğru manevraları yapmasına yardımcı olan kişidir.

ZUM

Renkli top zincirlerini yok etmeniz gereken popüler bir maç 3 oyunu. Sorun şu ki, toplar sürekli hareket ediyor ve kilit noktaya – sihirli kafatasına – ulaşmadan önce onları yok etmeniz gerekiyor. Basit ama bağımlılık yapan oyun, çeşitli modlar, eğlenceli tasarım – tüm bunlar Zuma’yı (prototipi konsol oyunu Puzz Loop’tur) farklı platformlar için çeşitli varyasyonlarla zamanımızın en iyi arcade oyunlarından biri haline getirdi.

GALAGA

PC’ye doğrudan slot makinelerinden getirilen klasik arcade oyunu. Galaga, oyuncunun uzaylıları yok etmesi ve gemisini yalnızca yatay bir düzlemde hareket ettirerek puan kazanması gereken bir ekranda gerçekleşir.

AGAR.IO

Mobil ve PC’de kullanılabilen çok oyunculu çok platformlu bir arcade oyunu. İkinci durumda, hiçbir şey indirmenize bile gerek yok: Agar.io tarayıcı penceresinden başlatılır. Oyuncular, diğer küçük noktaları yiyen çok renkli noktaları kontrol eder. Diğerlerinden daha hızlı, daha çevik ve daha iri olduğu ortaya çıkan, besin zincirinin en üstüne çıkar.

GEOMETRİ TİPİ

Platform, koşucu ve ritim oyununun unsurlarını birleştiren ilginç bir arcade oyunu. Sürekli ilerleyen bir küpü kontrol eden oyuncu, yolda aniden ortaya çıkan sayısız engeli aşmak zorundadır. Bu durumda, herhangi bir hata, seviyenin yeniden başlatılmasına neden olur. Geometry Dash’in zorlu oynanışı, harika müzik, renkli ortam tasarımı, seviye düzenleyici ve kapsamlı özelleştirme seçenekleriyle geometrik kahramanınıza benzersiz bir görünüm kazandırma yeteneği ile zenginleştirilmiştir.

SONIC SERIES

The top arcades on PC are simply unthinkable without games about the supersonic Sonic the hedgehog, which are considered on a par with Super Mario Bros. a classic among arcade platformers. Of course, Sonic is primarily associated with the Sega Mega Drive console. But thanks to the multi-vector policy of SEGA, today virtually all games in the series (including spin-offs) are available on PC in digital format.

TETRIS

One of the symbols of the gaming industry, which will probably never lose its relevance. Simple and ingenious at the same time, this game appeared in 1984 and since then has visited almost all existing gaming platforms, while receiving a variety of visual and sometimes gameplay transformations.

GAUNTLET (2014)

Reissue of a fun multiplayer arcade game from 1984, which was very popular on slot machines of that time. Having chosen one of the 4 characters available in the Gauntlet, the player, together with friends, sets out to clear the dungeons from various evil spirits that have stuck there, collecting valuable trophies along the way and trying not to fall into one of the deadly traps, generously placed across the levels.

BOMBERMAN SERIES

Fun arcade games available on PC and consoles, set in destructible labyrinths filled with all sorts of secrets, bonuses, and, of course, enemies. The latter can be destroyed with the help of bombs, which the main characters, called the Bomberman, know how to create with their bare hands.

PLANTS VS. ZOMBIES

What to do if the streets of your city are filled with zombies? Of course, to strengthen the defenses of your home, plant around it various types of warlike plants that can give a worthy rebuff to an unexpected enemy! This, at least, is how the staff of PopCap Games see the zombie apocalypse, who gave the world a funny game Plants vs. Zombies.

ANGRY BIRDS

A popular mobile game that hit the PC in 2013 was Angry Birds Space. Players will find more than 300 unique levels on 10 different planets, bright animation, fun gameplay, and a funny setting in which angry birds wage a fierce war against pigs, shooting them from a giant slingshot with their own brethren.

WORLD OF GOO

World of Goo, oyunun fiziksel yasalara dayandığı bir mantık bulmacasıdır. Oyuncu, çeşitli Guu toplarından bir “kule” inşa etmesi gereken sayısız seviyeden geçmeye davet edilir (her biri kendi özelliklerine sahip birkaç tür vardır). Bu nedenle, seviyeden çıkış olan boruya ulaşmanız gerekir. Sadece kuleler değil, köprüler ve diğer yapıları da inşa edebilirsiniz.

Toplamda oyunda 4 bölüm, bir sonsöz ve bir bonus görev var. Seviyeden “kaçmayı” başaran toplar, oyuncunun en yüksek kuleyi inşa edebileceği deposunda olacak. Başka hiçbir yerde benzeri görülmemiş benzersiz oynanışa sahip mükemmel, rahat bir arcade oyunu.

Leave a Comment