Son on yılın popüler Mobil Oyunları

Mobil oyunlar son on yılda kesinlikle çok yol kat etti. Geçmişte pek çok oyun kesinlikle PC veya oyun konsolları için iken, günümüz oyunları telefonlarda, tabletlerde ve kişisel bilgisayarlarda da mevcuttur. Tüm bu platformlar, tüketicilere kart ve masa oyunlarından dövüş oyunlarına ve yarış oyunlarına kadar uzanan eğlenceli oyunlar oynama şansı sunuyor. Oyunlar gelişmeye devam ettikçe, yeni araçlar ve mobil cihazlar, insanların gerçek dünyada olduğu gibi hareket halindeyken de oynamasını sağlayacak. Tüm bunlar, arzu ettikleri her türlü oyunu oynamak isteyen insanlar için popüler bir çıkış noktası anlamına gelir.

Son on yılın popüler Mobil Oyunları

 

 

 

 

 

Son on yılın en popüler oyunlarından ikisi Tetris ve Angry Birds olmuştur. Her iki oyun da renk eşleştirme konsepti etrafında tasarlandı ve dünya çapındaki kullanıcılar arasında son derece popüler. Her biri birbirinden farklıdır ve rakibinizin ne yaptığını ve onları nasıl yenebileceğinizi anlamak için beyin gücünüzü kullanmanızı gerektirir. Özellikle Tetris, bir grup MIT öğrencisi tarafından görme sorunlarına bir çözüm olarak icat edildi. İnsanlar Tetris konseptini kullanarak çok bağımlılık yapan ve insanları başka oyunlar oynamaktan alıkoyan bir çevrimiçi oyun oluşturabildiler.

On yılın bir diğer popüler oyunu Pokemon olmuştur. Bu özel oyun, birbirleriyle savaşmak için kullanılabilecek yaratıkları içeren Pokemon adlı Japon oyunundan gelişti. Pokemon Black and White, bu oyunun ilk yan ürünlerinden biridir. Oyuncular, diğer eğitmenlerle savaşmak için dünyayı dolaşırken yaratıkları yakalama rolünü üstlenirler. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu oyun ilk çıktığı yıllardan bu yana inanılmaz derecede popüler oldu ve olmaya da devam ediyor.

Pokemon sadece çocuklar arasında popüler değil, yetişkinler de çok eğleniyor. Alması ve oynaması basit, ancak inanılmaz derecede bağımlılık yapıyor. Birçok yetişkin, çok fazla beceri içerdiğinden bu oyunları oynamaktan zevk alır. Bu oyunları oynamanın en iyi yanı, çoğu durumda ücretsiz olmaları ve bu da onları daha da heyecanlı kılıyor.

Mobil oyunların tarihini düşündüğünüzde akla gelen bir diğer popüler oyun ise Temple Run. Bu oyunda, alt sıralara doğru ilerlerken seviyeler arasında yolunuzu bulmanız gerekiyor. Esasen amacınızın hiçbir şeye çarpmadan veya ölmeden sona ulaşmak olduğu bir oyundur. Oyun, birçok farklı insan türü arasında oldukça popüler hale geldi ve bu, bir dizi farklı oyuna genişlemesine neden oldu. Bu oyunlardan bazıları, bulmaca oyunu gibi çeşitli diğer unsurları bir araya getirecek kadar ileri gitti.

Açıkçası, on yıl boyunca endüstri üzerinde önemli bir etkisi olan epeyce popüler mobil oyun oldu. Bazı oyunlar, başlangıçta sattıklarının ötesine geçme değeriyle koleksiyoncu öğeleri haline geldi. Bu, birçok insanın günlük olarak oynamaya devam ettiği için bu oyunların uzun sürebileceğini gösteriyor. Teknoloji ilerledikçe, kullanıcıların çok çeşitli mobil oyun seçeneklerine sahip olmalarını sağlayan yeni oyunlar ortaya çıkmaya devam edecek.

Leave a Comment