Windows PC ve Android İçin En İyi 10 GBA Emülatörü

Game Boy Advance, tüm zamanların en popüler el tipi video oyun konsollarından biridir.

Windows PC’nizde veya Android akıllı telefonunuzda GBA oyunları oynamak istiyorsanız, bir GBA öykünücüsü kullanabilirsiniz.

Bu yazıda, Nintendo’nun popüler GBA oyunlarını PC’nizde veya Telefonunuzda oynamak için kullanılabilecek en iyi 10 GBU öykünücüsünden bahsettik.
PC için En İyi 5 GBA Emülatörü
1. Görsel Boy İlerlemesi (VBA-M)
Listedeki en kararlı GBA öykünücü pencerelerinden ilki ve biri Visual Boy Advance’dir. On yıldan fazla bir süredir var olan en eski emülatörlerden biridir.

Visual Boy Advance’in kullanımı tamamen ücretsizdir ve tüm GB (GameBoy), GBC (GameBoy Color) ve GBA (GameBoy Advance) ROM’larını destekler.

Oyun ilerlemesi VBA’ya kolayca kaydedilebilir. Buna ek olarak, bu veriler diğer emülatörlere aktarılabilir. VBA’daki joystick desteği, oyunu daha da geliştirir.

Genel olarak VBA, basit ve kullanımı kolay bir emülatördür ve tüm şık özellikleri onu PC için en iyi Gameboy gelişmiş emülatörü yapar.

Visual Boy Advance En İyi Özellikler

  • Her Gameboy Advance ROM’u destekler
  • Oyun çubuğu desteği
  • Kullanıcının tercihine göre oyunu kaydetme yeteneği.
  • GBA$ yok
  • No$GBA veya No Cash GBA, güvenilir ve zengin özelliklere sahip bir Nintendo DS/DS Lite ve GameBoy Advance emülatörüdür.
  • Eğer çok oyunculu GBA oyunları oynamak istiyorsanız, No$GBA sizi kesinlikle etkileyecektir.

No$GBA, var olan hemen hemen tüm Nintendo DS ve GBA ROM’larını çalıştıramaz. Visual Boy Advance’e benzer şekilde, No$GBA’lı bir denetleyici de kullanabilirsiniz.

Bu güçlü emülatör, kullanıcıların klavye tuşlarını tercihlerine göre yeniden eşlemelerine olanak tanır. Genel olarak, No$GBA, hem Nintendo DS hem de GBA oyunlarını oynamak için kullanılabilecek PC için en iyi GBA emülatörlerinden biridir.

Hayır$GBA En İyi Özellikler

Hem Nintendo DS hem de GBA oyunlarını çalıştırır
İyi stabilite ve optimizasyon
Çok oyunculu GBA oyunları oynama yeteneği
3. BatGBA
Listedeki bir sonraki GBA öykünücüsü BatGBA’dır. Sınırlı özelliklere sahip bu hafif GBA emülatörü, kullanıcıların herhangi bir sorun yaşamadan GBA oynamasına olanak tanır. BatGBA’nın kullanıcı arayüzü, en son 11 Temmuz 2002’de güncellendiği için biraz eski görünebilir.

BatGBA’yı kullanarak GB (GameBoy), GBC (GameBoy Color) ve GBA (GameBoy Advance) romlarını oynayabilirsiniz.

BatGBA’da oyunların sorunsuz bir şekilde keyfini çıkarmak için orijinal bir BIOS dosyasına ihtiyacınız olacak. Son olarak, BatGBA oyun oynarken fps’yi de görüntüler. Genel olarak, BatGBA var olan en basit GBA öykünücüsüdür.

BatGBA En İyi Özellikler

Basit ve kullanımı kolay GBA emülatörü.
Güvenilir performans.
4. mGBA
Listede bir sonraki mGBA. Bu, Windows PC için en iyi GBA emülatörü arasındadır. Bu zengin özelliklere sahip GBA öykünücüsü, geliştiriciler tarafından düzenli olarak güncellenir.

mGBA, kullanıcıların istedikleri zaman oyun ilerlemesini kaydetmelerine izin veren birkaç emülatörden biridir. Buna ek olarak, mGBA, kullanıcıların oyun oynarken hile kodları oynamasına da izin verir.

mGBA’nın kurulum süreci oldukça basittir. Ayrıca, mGBA, devasa bir GBA ROM kataloğunu destekler.

mGBA En İyi Özellikler

Yeni özellikler düzenli olarak eklenir.
Hile kodlarını destekler.
5. Boykot Avansı
Listedeki son GBA emülatörü Boykot Advance’dir. Bu güvenilir emülatör, macOS kullanıcıları için en iyi seçeneklerden biridir. Boycott Advance, basit ve gezinmesi kolay bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Boycott Advance’in klasik Gameboy’u taklit edemeyeceğini belirtmekte fayda var. Boycott Advance, harici USB oyun çubuklarını ve oyun kumandalarını destekler.

Boycott Advance emülatörü yüksek düzeyde optimize edilmiştir ve ölçekleme ve döndürme gibi GBA video özelliklerini destekler. Genel olarak, işi yapan etkileyici bir GBA öykünücüsüdür.

Boykot Gelişmiş En İyi Özellikler

Tüm MacOS bilgisayarları destekler.
USB joystick ve gamepad’leri destekler
Güvenilir performans
6. GBA.emu
Listedeki Android için ilk Gameboy avans emülatörü GBA.emu’dur. Bu zengin özelliklere sahip GBA öykünücüsü, üst düzey BIOS öykünmesi sunar. GBA.emu, kullanıcıların oyun ilerlemesini kaydetmelerine ve dışa aktarmalarına ve VBA-M’nin PC sürümüne aktarmalarına olanak tanır.

GBA.emu’yu kullanarak, telefonunuzda ZIP, RAR veya 7Z dosyaları ve hatta .gba dosyaları biçiminde depolanan herhangi bir GBA ROM’u çalıştırabilirsiniz.

GBA.emu, hile kodlarını destekleyen birkaç GBA android öykünücüsünden biridir. Son olarak, oyun ilerlemesini herhangi bir yerde kaydetme yeteneği başka bir şık özelliktir. GBA.emu’nun fiyatını tamamen haklı çıkaran ücretli bir GBA emülatörü olduğunu belirtmekte fayda var.

GBA.emu En İyi Özellikler

Çok iyi optimize edilmiş.
Hile kodlarını destekler.
Dikey ve yatay yönde çalışır.
7. Oğlum
My Boy, Android akıllı telefon kullanıcıları için başka bir etkileyici GBA emülatörüdür. Bu ücretsiz GBA öykünücüsü ayrıca üst düzey bir BIOS öykünmesine sahiptir. My Boy, kullanıcıların Ekrandaki tuş takımını kullanmasına ve özelleştirmesine olanak tanır. Bu tuş takımı, yükle/kaydet gibi kısayolları bile içerir.

OpenGL oluşturmayı kullanma My Boy, görsel olarak çekici grafikler sunar. GBA.emu’ya benzer şekilde My Boy da hile kodlarını destekler.

Ücretsiz sürüm GBA oyunları oynamak için mükemmeldir, ancak tam sürüm tamamen reklamsızdır, çok satırlı hile kodlarını destekler ve oyunu hızlı ileri sarma yeteneğine sahiptir.

My Boy En İyi Özellikler

Ana ekranda oyun kısayolları oluşturabilme.
Harici denetleyiciler desteği.
Ekran düzeni düzenleyicisi.
8. John GBA

Listedeki bir sonraki zengin özellikli emülatör John GBA’dır. Bu popüler Android öykünücüsü, orijinal GBA motorunda çalışır ve yüksek kaliteli grafik oluşturma sunar.

John GBA emülatörü, oyunu X0.25’e kadar yavaşlatabilir veya x16’ya kadar hızlı ileri alabilir. Dropbox desteği, belirli oyunlardaki ilerlememizi korumamıza yardımcı olan bir sonraki yararlı özelliktir.

John GBA üzerindeki ekran kontrolleri, kullanıcıların tercihine göre yeniden düzenlenebilir ve özelleştirilebilir. Genel olarak, John GBA, işi yapan etkileyici bir öykünücüdür.

John GBA En İyi Özellikler

Sıkıştırılmış dosya desteği.
Ekran görüntüsü alma yeteneği.
Bluetooth ve harici denetleyici desteği.
9. GBC.emu
GBC.emu, Android için en iyi GBA emülatörlerinden biridir. Bu öykünücünün adından da anlaşılacağı gibi, Game Boy renkli romları oynamaya adanmıştır.

GBC.emu, kullanıcıların ekrandaki çoklu dokunma kontrollerini tercihlerine göre yapılandırmasına olanak tanır. GBA.emu’ya benzer şekilde, ZIP, RAR, 7Z ve .gb dosya formatlarında mevcut olan GBA rom’larını çalıştırabilirsiniz.

Bu güvenilir emülatör aynı zamanda çapraz platformdur. Sonuç olarak, akıllı telefonunuzda kaldığınız yerden PC’nizde oynamaya devam edebilirsiniz.

GBC.emu En İyi Özellikler

Hem dikey hem de yatay yönde çalışır.
yedekleme belleği ve durum desteğini kaydedin.

10. EmuBox

Bunu Android için en iyi GBA emülatörü olarak kabul edebilir misiniz, EmuBox’un en iyi tanımınıza uyup uymadığına kendiniz karar verin. GBA oyunlarının yanı sıra EmuBox, Nintendo DS, PlayStation, SNES ve Game Boy Color oyunlarını çalıştırabilir.

Listedeki diğer emülatörlere benzer şekilde EmuBox ayrıca hile desteği, kaydetme ve yükleme durumları ve hızlı ileri sarma desteği gibi birçok şık özellik sunar.

EmuBox, güvenilir performans ve etkileyici kararlılık sunan mükemmel bir hepsi bir arada emülatördür.

EmuBox En İyi Özellikler

İyi geliştirilmiş malzeme kullanıcı arayüzü.
Her ROM için 20 kaydetme yuvası.
Ekran görüntüsü alma yeteneği.

Leave a Comment